fbpx

Aplikacje do hashtagów – zacznij tagować zdjęcia z głową

W sklepach Apple i Play mamy do wyboru naprawdę sporo aplikacji do hashtagów. Nie każda z nich jest dobra, wydajna i bezpieczna. Wiele z nich bazuje na zwykłej wyszukiwarce Instagrama, a zasób niszowych hashtagów jest dość ograniczony. Dlatego zrobiłam zestawienie bezpiecznych i najlepszych generatorów hashtagów, które skrócą czas ich doboru i co najważniejsze: będą bezpieczne.

Aplikacje do hashtagów — kilka ważnych porad

1. Nie przywiązuj się do jednej aplikacji — generatory różnią się między sobą. Warto wyszukiwać i sprawdzać hashtagi w dwóch aplikacjach równocześnie. To, czego nie pokaże pierwsza z nich, druga nie pominie.

2. W aplikacji RiteTag znajdziesz funkcję, która pokazuje ilość hashtagów w ujęciu godzinowym. Zwróć na to uwagę. Im większa ilość publikowanych zdjęć na godzinę, tym Twoje zdjęcie szybciej spadnie „niżej” — zostanie wchłonięte w czeluści Instagrama.

3. Zawsze sprawdzaj propozycje hashtagów, również na Instagramie — aplikacje często nie pokazują MNIEJSZYCH/NISZOWYCH hashtagów. Kreatywność twórców jest za to MEGA! Unikatowe, hashtagi wyszukuję tylko przez Instagram.

4. Instagram sprawdza, co znajduje się na naszych zdjęciach. Jest to algorytm, który potrafi je samodzielnie opisać (kiedyś pokaże Wam, jak to sprawdzić). Aplikacja RiteTag również sama opisuje zdjęcie. Warto zerknąć, jak zdjęcie opisuje robot Pinteresta. To może być dla nas wskazówka, jak dobierać hashtagi do zdjęcia.

5. Unikaj aplikacji, które wymagają logowania poprzez Instagram!

aplikacje-do-hashtagow

Generator hashtagów – przykłady skutecznych aplikacji

HashtagInspector – aplikacja na telefon

Bardzo lubię ten generator hashtagów za jego prostotę, małą liczbę reklam, które zazwyczaj uprzykrzają korzystanie z aplikacji i możliwość tworzenia własnych paczek hashtagów. Program do hashtagów działa szybko i jest bardzo prosty. Program do hahstagów generuje tagi po ich wielkości (od największego do najmniejszego), proponuje znaczniki podobne do głównych.

 • proste wyszukiwanie
 • hashtagi dokładnie rozdzielone
 • możliwość tworzenia własnych list
 • prosty interfejs

RiteTag

Program do hashtagów, który samodzielnie dobiera hashtagi, po wcześniejszym wgraniu zdjęcia i opisu do aplikacji. System RiteKit to rozbudowane narzędzie, które w wersji płatnej dostarcza wielu rozwiązań z zakresu zarządzania naszymi mediami społecznościowymi. Nie wszystkie proponowane hashtagi przez system (po wgraniu zdjęcia) są według mnie trafne, ale warto to sprawdzać, aby wiedzieć, w jaki sposób roboty czytają nasze zdjęcia.

 • monitoring hashtagów
 • statystyki hashtagów (ilość wyświetleń na godzinę)
 • lista kont najczęściej używających danego #
 • wskazuje hashtagi popularne i zbanowane
 • proponuje podobne znaczniki do wyszukiwanych

Hashtagify

Generator hashtagów obsługiwany na deskopie. Podobnie jak w przypadku RiteTag, generator do hashtagów Hashtagify, dobierze hahstagi w podglądzie naszego postu na Instagramie. Uważam, że model Sugestii w tym programie jest trafniejszy, aczkolwiek również zdarzają mu się wpadki.

Program w wersji bezpłatnej sprawdza popularność wyszukiwanych hashtagów, posiada glokalizację tagów. Możemy również śledzić wybrane przez nasz znaczniki i sprawdzać, w którym kraju są one najpopularniejsze.

 • śledzenie #
 • dopasowuje # na podstawie postu
 • pełna analiza #

 

IQHashatgs

Ten program zna chyba każdy. Jest prosty, darmowy i intuicyjny. Jednak ma też swoje wady.

Często wpisując daną frazę w wyszukiwarkę, program dostarcza nam tagów kompletnie NIEZWIĄZANYCH z tematem, którego szukamy. To rodzi trochę flustracji, gdy naprawdę zależy Ci na precyzyjnym wyszukiwaniu. To, co jednak jest ogromnym plusem, to możliwość wyszukiwania po wielkości tagu i segregacja. Program do hashtagów pokazuje również tagi zbanowane.

 • proste wyszukiwanie
 • możliwość tworzenia własnych list
 • prosty interfejs
 • możliwość wyszukiwania po wielkości

 

Flick Hashtags

Bardzo prosta aplikacja na telefon. Działa podobnie jak apliakcja HashtagInspector, jednak w tym przypadku minusem jest duża liczba reklam. Kiedyś używałam ich zamiennie, dziś skupiam się bardziej na wyszukiwaniu w różnych miejscach i porównywaniu wyników.

 • proste wyszukiwanie
 • tworzenie własnych list
 • szybkie kopiowanie

Aplikacje do hashtagów – tak czy nie

Polecam Ci korzystać z różnych programów do hashtagów. Zawsze jednak pamiętaj, że mniejsze hashtagi znajdziesz na Instagramie. Te niszowe, mniejsze, bardziej sprecyzowane tworzą sami uczestnicy. Aplikacje często pomijają te hashtagi, a być może warto czasem je zastosować? Decyzja należy do Ciebie.

najlepsze-newslettery

Zapisz się do NEWSLETTERA!

Nasza relacja będzie bardzo prosta: Ty wpisujesz e-miala, a ja dostarczam Ci ciekawych kąsków marketingowych, inspiracje, świeże spojrzenie i parę dobrych newsów. Będzie kreatywnie, rzeczowo, ale też i zaskakująco! Co miesiąc dorzucam Ci mały prezent dopasowany do Twoich #potrzeb.

Hashtag #dlaciebie od razu nabiera jeszcze lepszego znaczenia 😉 Widzimy się już niebawem!

Udostępnij

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn

O mnie

Pr w torebce
Cześć! Nazywam się Olga, jestem specjalistą ds. marketingu i influencerem własnego życia 🙂 Cieszę się, że jesteś na mojej stronie, na której piszę o mojej pracy, dzielę się wiedzą, technikami i narzędziami, które pomagają w codziennych zadania marketingowca, właścicieli biznesów oraz tych, którzy aktywnie działają w Social Mediach.

Kup e-book

Co znajdziesz w poradniku?

✅ 5 skutecznych strategii na zwiększenie zasięgu na Instagramie (organicznie)
✅ 5 przykładów wykorzystania wyżej wymienionych strategii na przykładzie różnych biznesów
✅ 16 wskazówek ogólnych, aby prężniej rozwijać swoje konto
✅ 5 odrębnych instrukcji do szybkiego, samodzielnego wdrożenia
✅ 18 stron praktycznej wiedzy

Opinie

Poprzedni
Następny

Instagram

Torebka kreatywnych i skutecznych narzędzi

Nasza relacja będzie bardzo prosta: Ty wpisujesz e-maila, a ja dostarczam Ci ciekawych kąsków marketingowych, inspiracje, świeże spojrzenie i parę dobrych newsów. Będzie kreatywnie, rzeczowo, ale też i zaskakująco! Co miesiąc dorzucam Ci mały prezent dopasowany do Twoich #potrzeb.

Hashtag #dlaciebie od razu nabiera jeszcze lepszego znaczenia 😉

Widzimy się już niebawem!

instagram-swipe-up