fbpx

Instagramowy niezbędnik – aplikacje i programy

Aplikacje do Instagrama opanowały telefony każdej zaangażowanej użytkowniczki. Dzisiaj nie wyobrażamy sobie korzystania z Instagrama bez zewnętrznych dodatków. Aplikacje do przerabiania zdjęć na Instagramie to zaawansowane i dające ogromne możliwości narzędzia, których czasami nie opanuje się w jeden dzień. Warto im się jednak przyjrzeć, gdyż wynoszą nasze feedy na wyżyny estetyki i zainteresowania.

Aplikacje do Instagrama – narzędzia do analityki

Jeśli jesteś ciekawa, jak szybko rośnie Twoje konto, jak wyglądasz na tle konkurencji i czy stosuje ona legalne praktyki do zdobywania followersów, możesz to sprawdzić w narzędziach do analizy Instagrama. Poniżej przedstawiam listę najlepszych serwisów i aplikacji do analityki, dzięki której będziesz mogła śledzić: historyczne statystyki przyrostu followersów, zaangażowanie, hashtagi itp. Szerzej opisałam je w poprzednim wpisie: „Lista najlepszych narzędzi do analizy Instagrama”. Aplikacje do Instagrama to także wiele programów graficznych.

Aplikacje do Instagrama, dzięki którym poznasz dokładne dane analityczne swojego profilu:

 • IGBlade
 • Snaplytics.io
 • Sotrender
 • Napoleon Cat
 • Squarelovin
 • Union Metrics
 • SocialBlade
 • InconoSquare

aplikacje do instagrama

Aplikacje do przerabiania zdjęć na Instagramie

Snapseed – pozwala usunąć niepożądane elementy, wyostrzyć zdjęcie, nadać odpowiedni blask i filtr. Bardzo dobra aplikacja, intuicyjna i prosta w obsłudze.
VSCO CAM – pozwala na stworzenie unikalnych motywów na zdjęciach. Gotowe filtry (wskazówki, jak przerobić zdjęcie w VSCO znajdziesz na Pintereście).
Lightroom CC – prawdziwy kombajn. Aplikacja pozwala na zmianę kolorów i nadanie charakterystycznych motywów. Gotowe presety (motywy do zdjęć) możesz kupić na Etsy. To najlepszy edytor zdjęć Instagram jaki znam.
FaceTune – pozwala na edycję selfie. Możesz intuicyjnie powiekszyć sobie usta, zmniejszyć owal twarzy lub rozjaśnić oczy.
Polarr – edytor zdjęć Instagram. Działa podobnie jak FaceTune, ale jest darmowa. Bardzo łatwa w obsłudze.
YouCamPerfect – aplikacja pozwala na skopiowanie elementów na zdjęciu, usunięciu niepożądanych cech oraz poprawie jakości zdjęcia.
Tezza – pozwala uzyskać efekt Vintage i retro na zdjęciach.
PicsArt – aplikacja do Instagrama, która przemienia standardowe zdjęcia w komiks i obrazki jak z bajki.
Pixalloop – aplikacja, dzięki której dodasz ruchome, modne elementy na zdjęcia, np. dymek do kawy itp. Edytor zdjęć Instagram, który teraz przeżywa swoje pięć minut. Ta aplikacja na Instagram jest bardzo modna.
MOLDIV – tekstury, naklejki, dodatkowe elementy i filtry. Wszystko w jednym.

Aplikacja do układania zdjęć na Instagramie – planowanie postów

Planoly – aplikacja, dzięki której sprawdzisz jak Twoje zdjęcie będzie wyglądać na siatce zdjęć (główny pogląd Twojego profilu). Dodatkowo aplikacja pozwoli Ci na planowanie publikacji postów za Ciebie oraz dostarczy dokładnych statystyk do Twojego konta.
UNUM – aplikacja do układania zdjęć na Instagramie, pozwalająca na obsługę więcej niż jednego konta. Dzięki niej sprawdzisz, czy Twoje planowane zdjęcia pasują do już istniejącego feedu. Nie jest to edytor zdjęć Instagram, ale pozwala zachować spójność profilu.
Studio Creator – aplikacja Facebooka. Dostarcza statystyk i porównań postów na Instagramie. Dzięki Studio Creator opublikujesz i zaplanujesz post z poziomu komputera. Studio samo opublikuje za Ciebie post.

Aplikacje do Instastory

Dzięki poniższym aplikacjom sprawisz, że Twoje Instastory stanie się estetyczne i będzie przykuwać uwagę. Aplikacje oferują również ramki do zdjęć Instagram, które możemy umieścić w wyróżnionych relacjach. Polecam każdą z nich, ponieważ w większości są darmowe i proste w obsłudze. Aplikacje do Instagrama tego typu dają nam ogromne możliwości wyróżnienia się spośród innych.

 • StoryArt
 • UnFold
 • StoryLuxe
 • Storywell
 • Storytale
 • A DesignKit
 • InstaStory
 • Highlight Cover
 • PicCollage

Aplikacje do Instagrama – muzyka na Instastory

 • InShot
 • StoryBeat
 • Instabit

Inne aplikacje do Instagrama

CutStory – pozwala na podzielenie długich filmów na krótsze, 15-sekundowe. Dzięki temu dodawanie długich filmów na Instastory nie stanowi już problemu.
Canva – tutaj nie tylko przerobisz zdjęcie, ale również zrobisz wyróżniającą się relację na Instastory i ciekawe grafiki na posty.

Aplikacje do filmów na Instagram

Quik – posiada gotowe szablony. Wystarczy wrzucić parę zdjęć i filmów, a nasza opowieść w postaci video wyjdzie jak u profesjonalisty.
InShot – kombajn do video. Sklejanie, napisy, edycja, filtry. Prawdziwy skarb.
Flipagram – oprócz zanimowanych zdjęć możemy dodać do zdjęcia swój dźwięk.

najlepsze-newslettery

Zapisz się do NEWSLETTERA!

Nasza relacja będzie bardzo prosta: Ty wpisujesz e-miala, a ja dostarczam Ci ciekawych kąsków marketingowych, inspiracje, świeże spojrzenie i parę dobrych newsów. Będzie kreatywnie, rzeczowo, ale też i zaskakująco! Co miesiąc dorzucam Ci mały prezent dopasowany do Twoich #potrzeb.

Hashtag #dlaciebie od razu nabiera jeszcze lepszego znaczenia 😉 Widzimy się już niebawem!

Udostępnij

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn

O mnie

Pr w torebce
Cześć! Nazywam się Olga, jestem specjalistą ds. marketingu i influencerem własnego życia 🙂 Cieszę się, że jesteś na mojej stronie, na której piszę o mojej pracy, dzielę się wiedzą, technikami i narzędziami, które pomagają w codziennych zadania marketingowca, właścicieli biznesów oraz tych, którzy aktywnie działają w Social Mediach.

Kup e-book

Co znajdziesz w poradniku?

✅ 5 skutecznych strategii na zwiększenie zasięgu na Instagramie (organicznie)
✅ 5 przykładów wykorzystania wyżej wymienionych strategii na przykładzie różnych biznesów
✅ 16 wskazówek ogólnych, aby prężniej rozwijać swoje konto
✅ 5 odrębnych instrukcji do szybkiego, samodzielnego wdrożenia
✅ 18 stron praktycznej wiedzy

Opinie

Poprzedni
Następny

Instagram

Torebka kreatywnych i skutecznych narzędzi

Nasza relacja będzie bardzo prosta: Ty wpisujesz e-maila, a ja dostarczam Ci ciekawych kąsków marketingowych, inspiracje, świeże spojrzenie i parę dobrych newsów. Będzie kreatywnie, rzeczowo, ale też i zaskakująco! Co miesiąc dorzucam Ci mały prezent dopasowany do Twoich #potrzeb.

Hashtag #dlaciebie od razu nabiera jeszcze lepszego znaczenia 😉

Widzimy się już niebawem!

instagram-swipe-up