fbpx

Co zrobić, gdy Creator Studio Instagram przycina nasze zdjęcia karuzelowe

Creator Studio Instagrama pozwala nam na planowanie naszych postów z wyprzedzeniem. Aplikacja sama opublikuje za nas zdjęcie lub całą karuzelę wraz z opisem. W trakcie pracy z Creator Studio warto jednak zwrócić uwagę na to, jak kadrujemy zdjęcia w Instakaruzeli. Może się potem okazać, że Creator Studio Instagram przytnie nam zdjęcia w taki sposób, że ciężko będzie z nich cokolwiek odczytać. Pokażę Wam, jak tego uniknąć.

Creator Studio Instagram i Twoja zaplanowana Instakaruzela

Planując publikacje na Instagramie, musisz zwrócić uwagę na kadrowanie zdjęć. Inaczej może się zdarzyć, że Creator Studio Instagram przytnie za Ciebie zdjęcia, których nie chcesz przycinać. Już Ci wyjaśniam, o co chodzi.

Jeśli panujesz posty na Instagrama zawsze w tym samym rozmiarze (każde zdjęcie kwadratowe lub pionowe), nie ma problemu. Creator Studio Instagram opublikuje Twoją karuzelę tak, jak będziesz chciała, nie przycinając przy tym Twojego zdjęcia w niechciany przez Ciebie sposób. Problem może pojawić się, gdy pierwsze zdjęcie wstawiasz pionowe, a następne w kwadracie (lub na przemian, kwadrat – prostokąt – kwadrat itp.).

Creator-Studio-Instagram

Jak widzisz na załączonym obrazku, ja wstawiłam zdjęcie pionowo, jednak swoją karuzelę przygotowałam w kwadracie. To spowodowało, że, mimo że ustawiłam do każdego zdjęcia INNE KADROWANIE, Creator Studio przyciął moją publikację, dopasowując ją do pierwszego zdjęcia w pionie.

Creator-Studio-Instagram

Wielokrotnie sprawdzałam publikacje zdjęć na Instagrama w różnych kombinacjach z Creator Studio. Jednym razem Creator Studio publikował moje zdjęcia tak, jak tego od niego chciałam i ustawiłam, innym zaś przycinał moje publikacje w taki sposób:

Creator-Studio-Instagram

Wszystko przez to, że pierwsze zdjęcie opublikowałam w pionie. Jak zatem rozwiązałam ten problem?

Creator-Studio-Instagram

Instakaruzela w Creator Studio, czyli jak spać spokojnie publikując posty na Instagramie

Mogłabym przycinać moje prywatne zdjęcia na Instagramie, ale nie chcę tego robić. Pionowe zdjęcia łatwiej „wpadają” we wzrok, są lepiej widoczne. Ja zaś osobiście nie przepadam za kwadratowymi zdjęciami. Nie mogę sobie jednak pozwolić, że zaplanowane kreacje raz opublikują się dobrze, a innym razem przycięte i nieczytelne. Dlatego też mam dla Ciebie jedną radę.

Znalazłam sposób, naprawdę prozaicznie prosty, na rozwiązanie wciąż przycinanych zdjęć w karuzelach.

DOPASUJ ROZMIAR ZDJĘĆ W KARUZELI DO SIEBIE.
• Publikujesz tak jak ja? Najpierw ustawiasz swoje pionowe zdjęcie, a następnie Instakaruzele? Wykonaj ją w rozmiarze 1080 x 1350 px (ustawienia niestandardowe rozmiaru w Canva). Każde zdjęcie musi być wykonane pionowo. Unikniesz wtedy humorów Creator Studio Instagrama i będziesz mieć pewność, że post będzie czytelny.
• Publikujesz KARUZELĘ, ze zdjęć z wakacji/urlopu/wydarzenia, a Twoje zdjęcia są różnej wielkości? Wykadruj wszystkie zdjęcia do jednego rozmiaru. Masz do wyboru pionowe, poziome zdjęcia oraz krajobraz. Inaczej może się zdarzyć, że Creator Studio Instagram przytnie Twoje zdjęcie w niekorzystny sposób.

Creatot-Studio-Instagram

Pamiętaj o rozmiarach zdjęć na Instagramie:

  • 1080 x 1080 – czyli kwadrat
  • 1080 x 566 – czyli krajobraz
  • 1350 x 1080 – czyli portret

najlepsze-newslettery

Zapisz się do NEWSLETTERA!

Nasza relacja będzie bardzo prosta: Ty wpisujesz e-miala, a ja dostarczam Ci ciekawych kąsków marketingowych, inspiracje, świeże spojrzenie i parę dobrych newsów. Będzie kreatywnie, rzeczowo, ale też i zaskakująco! Co miesiąc dorzucam Ci mały prezent dopasowany do Twoich #potrzeb.

Hashtag #dlaciebie od razu nabiera jeszcze lepszego znaczenia 😉 Widzimy się już niebawem!

Udostępnij

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn

One Response

  1. Ja planuje swoje posty w aplikacji Planoly, jakoś rzadko są u mnie karuzele i nigdy nawet nie zwracałam na to uwagi jak zdjęcia są ustawione. 😀 Dzięki Tobie dowiedziałam jak to robić żeby wyglądało schludnie. Dziękuję. :-*

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O mnie

Pr w torebce
Cześć! Nazywam się Olga, jestem specjalistą ds. marketingu i influencerem własnego życia 🙂 Cieszę się, że jesteś na mojej stronie, na której piszę o mojej pracy, dzielę się wiedzą, technikami i narzędziami, które pomagają w codziennych zadania marketingowca, właścicieli biznesów oraz tych, którzy aktywnie działają w Social Mediach.

Kup e-book

Co znajdziesz w poradniku?

✅ 5 skutecznych strategii na zwiększenie zasięgu na Instagramie (organicznie)
✅ 5 przykładów wykorzystania wyżej wymienionych strategii na przykładzie różnych biznesów
✅ 16 wskazówek ogólnych, aby prężniej rozwijać swoje konto
✅ 5 odrębnych instrukcji do szybkiego, samodzielnego wdrożenia
✅ 18 stron praktycznej wiedzy

Opinie

Poprzedni
Następny

Instagram

Torebka kreatywnych i skutecznych narzędzi

Nasza relacja będzie bardzo prosta: Ty wpisujesz e-maila, a ja dostarczam Ci ciekawych kąsków marketingowych, inspiracje, świeże spojrzenie i parę dobrych newsów. Będzie kreatywnie, rzeczowo, ale też i zaskakująco! Co miesiąc dorzucam Ci mały prezent dopasowany do Twoich #potrzeb.

Hashtag #dlaciebie od razu nabiera jeszcze lepszego znaczenia 😉

Widzimy się już niebawem!

instagram-swipe-up