fbpx

6 narzędzi, które sprawdzą za Ciebie tekst na bloga

Publikując tekst boję się, że strzelę gafę, nie zauważę błędu, literówki czy braku przecinka. To naturalne, kiedy spędzamy długi czas nad jedną czynnością, czasem trudno zauważyć nam własne błędy. Zdarza mi się cofnąć do jakiegoś artykułu i dopiero wtedy zauważyć coś, co w ogóle nie powinno się tam znaleźć. Zdania wielokrotnie złożone, trudne słownictwo, brak odpowiedniej końcówki? Znasz to?

Narzędzia do sprawdzania tekstu

Sprawdzanie pisowni jest kluczowym elementem PR-owym. Pomyśl sobie, że publikujesz na stronie marki osobistej tekst z błędami ortograficznymi, interpunkcyjnymi lub gramatycznymi. Czy to dobrze wygląda w odbiorze przez potencjalnego klienta? Przypuszczam, że nie. Dlatego, wykorzystaj jedno z proponowanych przeze mnie narzędzi, sprawdź mocne i słabe strony swojego tekstu. Edytor tekstu online może zostać Twoim najlepszym przyjacielem, jeśli nauczysz się jak z niego efektownie korzystać.

Sprawdzanie pisowni i gramatyki – darmowe narzędzia

  1. KorektorOnline – specjalistyczne narzędzie do wykrywania błędów zarówno gramatycznych, jak i stylistycznych. Narzędzie proponuje możliwe poprawki, wychwytuje literówki, braki interpunkcyjne i błędy ortograficzne. Jest bardzo prostym i szybkim narzędziem online.
  2. Hemingway App – jeśli zdarza Ci się pisać długie, zbyt złożone teksty ta aplikacja jest dla Ciebie. Wychwytuje niezrozumiałe i trudne zdania. Aplikacja idealnie poradzi sobie z językiem angielskim. Z językiem polskim radzi sobie trochę gorzej, jednak warto mieć to narzędzie w pogotowiu, gdyż jest naprawdę godne uwagi. Obsługa jest banalnie prosta a sam edytor operuje na 5 wytycznych.
  3. Zecerka – bardzo przyjemna strona internetowa. Aplikacja działaniem zbliżona jest do wcześniej wspomnianej Hemingway App. Ten edytor tekstu online od razu poprawi za Ciebie błędny tekst. Edytor analizuje opracowanie i sporządza gotowy raport zmian. Zmienia nie tylko literówki ale również format zapisu cyfr, źle postawione spójniki czy powielone znaki interpunkcyjne.
  4. Language Toll – dodatek do Chroma, ale działa również na Operze. Sprawdza teksty pod kątem błędów językowych. Prosty i przede wszystkim darmowy.
  5. Jasnopis – oprócz edycji tekstu strona sprawdza również średnią długość zdań, ustala liczbę trudnych słów, procent rzeczowników i podpowiada synonimy. Dużym plusem jest przejrzystość. Jasnopis to jeden z moich faworytów.
  6. Ortograf – potężne narzędzie, które sprawdza wszystkie możliwe błędy. Oprócz języka polskiego platforma obsługuje również 28 obcych. Oprócz samego narzędzia do sprawdzania pisowni znajdziemy tam podstawowe zasady ortograficzne i dyktanda.

edytor-tekstu-online-za-darmo

najlepsze-newslettery

Zapisz się do NEWSLETTERA!

Nasza relacja będzie bardzo prosta: Ty wpisujesz e-miala, a ja dostarczam Ci ciekawych kąsków marketingowych, inspiracje, świeże spojrzenie i parę dobrych newsów. Będzie kreatywnie, rzeczowo, ale też i zaskakująco! Co miesiąc dorzucam Ci mały prezent dopasowany do Twoich #potrzeb.

Hashtag #dlaciebie od razu nabiera jeszcze lepszego znaczenia 😉 Widzimy się już niebawem!

Udostępnij

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

O mnie

Pr w torebce
Cześć! Nazywam się Olga, jestem specjalistą ds. marketingu i influencerem własnego życia 🙂 Cieszę się, że jesteś na mojej stronie, na której piszę o mojej pracy, dzielę się wiedzą, technikami i narzędziami, które pomagają w codziennych zadania marketingowca, właścicieli biznesów oraz tych, którzy aktywnie działają w Social Mediach.

Kup e-book

Co znajdziesz w poradniku?

✅ 5 skutecznych strategii na zwiększenie zasięgu na Instagramie (organicznie)
✅ 5 przykładów wykorzystania wyżej wymienionych strategii na przykładzie różnych biznesów
✅ 16 wskazówek ogólnych, aby prężniej rozwijać swoje konto
✅ 5 odrębnych instrukcji do szybkiego, samodzielnego wdrożenia
✅ 18 stron praktycznej wiedzy

Opinie

Poprzedni
Następny

Instagram

Torebka kreatywnych i skutecznych narzędzi

Nasza relacja będzie bardzo prosta: Ty wpisujesz e-maila, a ja dostarczam Ci ciekawych kąsków marketingowych, inspiracje, świeże spojrzenie i parę dobrych newsów. Będzie kreatywnie, rzeczowo, ale też i zaskakująco! Co miesiąc dorzucam Ci mały prezent dopasowany do Twoich #potrzeb.

Hashtag #dlaciebie od razu nabiera jeszcze lepszego znaczenia 😉

Widzimy się już niebawem!

instagram-swipe-up