fbpx

Jak samemu stworzyć grafiki do social media

Zaczynasz prowadzić swój fanpage na Facebooku, LinkedIn, a może karuzele tematyczne na Instagramie? Do tej pory myślałaś, że aby tworzyć ładne i estetyczne grafiki do Social Mediów potrzebujesz koniecznie skończyć kurs graficzny, albo po prostu zasięgnąć rady grafika? Grafiki do Social Media możesz tworzyć sama. Trust me! I powiem Ci więcej! Zrobisz to w taki sposób, że nikt nawet się nie domyśli, że nie korzystałaś z pomocy grafika!

Czary – mary, czyli grafiki do Social Media po swojemu

Dzisiaj pokażę Ci programy do tworzenia grafiki online, które w łatwy sposób pomogą stworzyć proste, a nawet bardziej skomplikowane plakaty, bannery, avatary i ozdobniki Twoich postów. Pamiętaj jednak, że grafiki do Social Media rządzą się swoimi prawami. Warto zapoznać się z podstawowymi zasadami tworzenia grafik na różne platformy Social Media np. Linkedin, Facebook, Instagram i Tik Tok.

Program do tworzenia grafiki online. Najskuteczniejsze narzędzia

 1. CANVA.COM – najpopularniejszy program do tworzenia grafiki online. Canva umożliwi stworzenie każdego rodzaju grafiki, od avatara, logo po menu restauracji. Skorzystasz z niej za darmo oraz w wersji płatnej. Jest to z pewnością najbardziej intuicyjny program do grafiki online, który opanuje każdy laik.

Kilka zasad:

 • Szablony grafik są dopasowane do wymaganych rozmiarów na poszczególne portale. Oznacza to, że chcąc stworzyć na przykład post na Facebooku, szablony posiadają już wymiary, które obowiązują na tym portalu. Nie musisz ich przycinać, ani powiększać.
 • Jeśli w swojej grafice chcesz użyć własnego zdjęcia, możesz go w prosty sposób wgrać na platformę a potem użyć. Możesz wgrać również filmy i muzykę.
 • Jeśli nie posiadasz własnych grafik, gifów i zdjęć, CANVA zaproponuje swój bank elementów i grafik, w wersji darmowej i płatnej. Nie przejmuj się! Wersja darmowa w zupełności Ci wystarczy.
 • Grafiki do Social Media to również napisy. Tutaj znajdziesz nie tylko duży wybór czcionek, ale również gotowe szablony kreatywnych napisów.
 • CANVA umożliwia dodania muzyki do filmu lub animacji.
 • W CANVIE edytujesz również swój film!
 • Ten portal oferuje Ci duży wybór różnych wzorów tła.

grafiki-do-social-media

INSTAQUOTE – kojarzysz bardzo chwytliwe zdjęcia na Pintereście, Instagramie czy nawet Facebooku z dużym napisem głoszącym jakiś morał lub cytat? Instaquote pozwoli Ci na wykonanie grafiki do Social Media z dużym, czytelnym napisem. Ta aplikacja na telefon jest bardzo prosta i intuicyjna w obsłudze.

OVER – aplikacja na telefon, która pozwoli wykonać grafiki do Social Media w bardzo szybki sposób. Jego przewaga to automatyczne kadrowanie zdjęcia pod wymagany wymiar grafiki dla danego medium. Wystarczy, że wgrasz swoje zdjęcie, a program do tworzenia grafiki online pokaże Ci wszystkie możliwości, zaczynając od Instagrama po YouTube.

Dodatkowo:

 • OVER to program do tworzenia grafiki online, który wczytuje dostępne grafiki z Unsplash i Pixebay. Nie musisz ich zapisywać uprzednio na telefonie, aby mieć do nich dostęp.
 • Program udostępnia również szablony do tworzenia kreatywnego Instastory.
 • OVER udostępnia szereg kreatywnych szablonów także pod video! Nie wszystkie szablony są darmowe, jednak jest to także dobra baza pomysłów, która może Cię zainspirować do stworzenia własnej grafiki do Social Media.
 • W OVER dodasz naklejki oraz modne Instagramowe efekty, takie jak na przykład „Gliter”.

CRELLO – program do tworzenia grafiki online bardzo zbliżony do Canvy. Osobiście preferuję Canve, jednak Crello posiada ciekawe animowane szablony, które w tym przypadku bardziej mi się podobają. Wielokrotnie widziałam ciekawe grafiki na Facebooku, których aranżacje były naprawdę oryginalne. To były właśnie grafiki wykonane w Crello.

Kilka zasad:

 • Szablony do grafik są dopasowane do wymaganych rozmiarów na poszczególne portale.
 • Duży wybór animacji.
 • Możliwość wyboru zdjęcia ze stocku lub wgrania swojego.
 • Program działa prosto i intuicyjnie. W obsłudze niewiele równi się od jego konkurenta Canvy.

grafiki-do-social-media

PicsArt – aplikacja do tworzenia grafiki, która po prostu zachwyca. Uwielbiam aranżacje PicsArt, które całkowicie odmieniają zdjęcia, na bardziej magiczne. Sama przerabiam tam zdjęcia na swojego Instagrama i profile klientów. W łatwy sposób dodasz naklejkę imitującą obiekt na zdjęciu w taki sposób, że nie sposób zauważyć, że nie jest on realny.

PicsArt to aplikacja na telefon. To na co warto zwrócić uwagę to wyzwania graficzne w aplikacji. Aplikacja przeprowadza Cię przez cały schemat obróbki zdjęcia w taki sposób, że nakierowuje Cię na użyte we wzorze narzędzia. Tworzysz magiczne posty!

PicMonkey – program do tworzenia grafiki online zbliżony do Canvy i Crello (chociaż jest ich więcej). PicMonkey w łatwy sposób umożliwi wykonanie grafiki na siatce bez tła, udostępni szereg tematycznie posegregowanych naklejek oraz NAUCZY CIĘ tworzenia kreatywnych grafik. I to jest punkt, przy którym warto się zatrzymać. Baza LEARN PicMonkey zawiera aktualizowane kursy, które pokazują w jaki sposób zrobić chociażby ciekawy kolaż.

Pixaloop – aplikacja do tworzenia grafiki na telefon, umożliwiająca animowanych zdjęć. Chcesz, aby na Twoim zdjęciu poruszała się woda w jeziorze? Z tą aplikacją to możliwe. Wielokrotnie używałam Pixaloop, aby nadać moim kreacją oryginalnego wyglądu, który zmusi odbiorcę do zatrzymania się na grafice.

Text on Photo – szybkie dodawanie napisów do zdjęć. Aplikacja posiada już wbudowane szablony z czcionkami. Wystarczy wgrać zdjęcie lub wybrać ze stocku, a następnie wpisać tekst i zatwierdzić najlepszy szablon.

UWAGA!

Aktualnie istnieje bardzo dużo programów do tworzenia grafiki online. Ja poleciłam Ci te, których sama używam najczęściej. To nie są jednak jedyne programy graficzne, na które powinnaś zwrócić uwagę. Koniecznie przeczytaj o aplikacjach do przerabiania zdjęć na Instagramie oraz Instastory. Sprawdź również inne moje artykuły w których objaśniam podstawowe zasady tworzenia grafik na Social Media oraz opisuje narzędzia bez których efektywna praca to mrzonka!

najlepsze-newslettery

Zapisz się na NEWSLETTER!

Nasza relacja będzie bardzo prosta: Ty wpisujesz e-miala, a ja dostarczam Ci ciekawych kąsków marketingowych, inspiracje, świeże spojrzenie i parę dobrych newsów. Będzie kreatywnie, rzeczowo, ale też i zaskakująco! Co miesiąc dorzucam Ci mały prezent dopasowany do Twoich #potrzeb.

Hashtag #dlaciebie od razu nabiera jeszcze lepszego znaczenia 😉 Widzimy się już niebawem!

Udostępnij

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn

O mnie

Pr w torebce
Cześć! Nazywam się Olga, jestem specjalistą ds. marketingu i influencerem własnego życia 🙂 Cieszę się, że jesteś na mojej stronie, na której piszę o mojej pracy, dzielę się wiedzą, technikami i narzędziami, które pomagają w codziennych zadania marketingowca, właścicieli biznesów oraz tych, którzy aktywnie działają w Social Mediach.

Kup e-book

Co znajdziesz w poradniku?

✅ 5 skutecznych strategii na zwiększenie zasięgu na Instagramie (organicznie)
✅ 5 przykładów wykorzystania wyżej wymienionych strategii na przykładzie różnych biznesów
✅ 16 wskazówek ogólnych, aby prężniej rozwijać swoje konto
✅ 5 odrębnych instrukcji do szybkiego, samodzielnego wdrożenia
✅ 18 stron praktycznej wiedzy

Opinie

Poprzedni
Następny

Instagram

Torebka kreatywnych i skutecznych narzędzi

Nasza relacja będzie bardzo prosta: Ty wpisujesz e-maila, a ja dostarczam Ci ciekawych kąsków marketingowych, inspiracje, świeże spojrzenie i parę dobrych newsów. Będzie kreatywnie, rzeczowo, ale też i zaskakująco! Co miesiąc dorzucam Ci mały prezent dopasowany do Twoich #potrzeb.

Hashtag #dlaciebie od razu nabiera jeszcze lepszego znaczenia 😉

Widzimy się już niebawem!

instagram-swipe-up