fbpx

Czy Instagram usuwa nieaktywne konta i jak zdobyć zajętą nazwę użytkownika, która ci się podoba

W 2019 roku w mediach społecznościowych i serwisach plotkarskich zagrzmiało. Topowe gwiazdy Instagrama oraz celebrytki zaczęły tracić masowo tysiące followersów. Niedługo przyszło nam czekać na wiadomość od najpopularniejszej aplikacji — tak, Instagram zaczął usuwać nieaktywne konta. Dziś opowiem Ci dlaczego to robi, jak często i czy możesz na tym skorzystać.

Czy Instagram usuwa nieaktywne konta — kilka zasad

Instagram usuwa nieaktywne i fałszywe profile. Pisząc fałszywe, mam tutaj na myśli profile, które zostały założone w programach spamerskich. Są to po prostu konta boty, które cały czas zalewają Instagram — przy użyciu już jednego hashtagu, możesz liczyć na parę szybkich komentarzy z propozycją „współpracy” w skrzynce DM oraz przyrost obserwacji. Instagram bardzo drastycznie zaczął walczyć z botami i biznesem, polegającym na kupowaniu serduszek oraz fałszywych obserwacji. Nie autoryzuje również bardzo wielu aplikacji, których celem jest „nabijanie” nowych osób do „rubryki próżności”.

czy-instagram-usuwa-nieaktywne-konta

Różnica między nieaktywnym kontem a botem

Nieaktywny profil na Instagramie

Jak sam Instagram ogłasza w swoich oficjalnych komunikatach, konto nieaktywne to profil, który przez dłuższy okres czasu był zamrożony tzn. nie udostępniał treści publicznie, nie wystawiał polubień ani komentarzy. Nie podejmował on również prób logowania do profilu.

Stwierdzamy brak aktywności na koncie na podstawie wielu elementów, w tym daty utworzenia konta oraz danych dotyczących udostępnień zdjęć, komentarzy i polubień zdjęć oraz logowań.

Weź pod uwagę, że nie zawsze możesz stwierdzić, czy konto jest obecnie nieaktywne, gdyż nie cała aktywność użytkownika jest dostępna publicznie.

Nie wiemy jednak, jakie dokładnie kryteria bierze Instagram pod uwagę, przy usuwaniu kont. Twórcy aplikacji nie wskazują również jak często robią „czystki” w odniesieniu do nieaktywnych profili. W oficjalnych komunikatach Instagram zachęca do regularnego korzystania z aplikacji, aby uniknąć całkowitej blokady profilu.

Boty na Instagramie

Prawdziwa plaga botów na Instagramie na szczęście już jest za nami. Odkąd Instagram rozpoczął walkę z nieuczciwymi praktykami a marki zorientowały się, że wiele TOP influencerek posiadają tysiące kupionych followersów, stosunek do wskaźnika zaangażowania i prawdziwej WARTOŚCI, którą prezentuje dane konto — znacznie wzrósł. Co to oznacza? Boty na Instagramie bardzo łatwo poznać — i te boty właśnie są cały czas usuwane przez aplikację.

Boty na Instagramie łączą się jeszcze z bardzo ważnym dla rozwoju naszego konta pojęciem — MASS FOLLOWERS! Mass folowersi to profile, które obserwują powyżej 1500 kont w aplikacji. Przy tak dużej ilości obserwowanych profili, konta te z dużym prawdopodobieństwem nie zobaczą naszych najnowszych publikacji w aktualnościach. Zresztą, czego spodziewać się od bota 😊 Ważne jest to o tyle, że to właśnie boty najczęściej obserwują olbrzymią liczbę profili (dlatego łatwiej jest nam je rozpoznać) przy jednoczesnym zaniżaniu wskaźników naszego własnego konta. Duża ilość botów, które obserwują nasz profil zaniża jego wartość — wskaźnik zaangażowania. Dlatego też, tak ważne jest, abyś TY sama usuwała je ze swojego profilu.

Instagram usuwa nieaktywne konta, czyli jak odzyskać nazwę profilu, która nas interesuje

Jeśli nazwa, pod którą chciałabyś tworzyć swój content na Instagramie jest zajęta, natomiast profil ten jest nieaktywny — możesz zgłosić go do weryfikacji obsłudze aplikacji. Warto jednak wcześniej napisać z pytaniem, czy osoba do której nazwa należy – jest zainteresowana oddaniem nazwy użytkownika. Będzie to również dla nas sygnał, czy konto jest użytkowane w danym momencie. Jeśli nie otrzymasz wiadomości zwrotnej, możesz napisać prośbę do Instagrama — jeśli support stwierdzi, że konto powinno być usunięte — powiadomi Cię w wiadomości zwrotnej o podjętej decyzji.

najlepsze-newslettery

Zapisz się do NEWSLETTERA!

Nasza relacja będzie bardzo prosta: Ty wpisujesz e-miala, a ja dostarczam Ci ciekawych kąsków marketingowych, inspiracje, świeże spojrzenie i parę dobrych newsów. Będzie kreatywnie, rzeczowo, ale też i zaskakująco! Co miesiąc dorzucam Ci mały prezent dopasowany do Twoich #potrzeb.

Hashtag #dlaciebie od razu nabiera jeszcze lepszego znaczenia 😉 Widzimy się już niebawem!

Udostępnij

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn

O mnie

Pr w torebce
Cześć! Nazywam się Olga, jestem specjalistą ds. marketingu i influencerem własnego życia 🙂 Cieszę się, że jesteś na mojej stronie, na której piszę o mojej pracy, dzielę się wiedzą, technikami i narzędziami, które pomagają w codziennych zadania marketingowca, właścicieli biznesów oraz tych, którzy aktywnie działają w Social Mediach.

Kup e-book

Co znajdziesz w poradniku?

✅ 5 skutecznych strategii na zwiększenie zasięgu na Instagramie (organicznie)
✅ 5 przykładów wykorzystania wyżej wymienionych strategii na przykładzie różnych biznesów
✅ 16 wskazówek ogólnych, aby prężniej rozwijać swoje konto
✅ 5 odrębnych instrukcji do szybkiego, samodzielnego wdrożenia
✅ 18 stron praktycznej wiedzy

Opinie

Poprzedni
Następny

Instagram

Torebka kreatywnych i skutecznych narzędzi

Nasza relacja będzie bardzo prosta: Ty wpisujesz e-maila, a ja dostarczam Ci ciekawych kąsków marketingowych, inspiracje, świeże spojrzenie i parę dobrych newsów. Będzie kreatywnie, rzeczowo, ale też i zaskakująco! Co miesiąc dorzucam Ci mały prezent dopasowany do Twoich #potrzeb.

Hashtag #dlaciebie od razu nabiera jeszcze lepszego znaczenia 😉

Widzimy się już niebawem!

instagram-swipe-up