fbpx

Jak dodać napisy do filmu online — napisy do video w mediach społecznościowych

Czy wyobrażasz sobie media społecznościowe bez video? Ja nie 😊 Pojawienie się Stories na Instagramie wzbudziło potrzebę umieszczania napisów w filmach dla tych osób, które oglądają relacje w pracy, w szkole czy komunikacji miejskiej. Napisy zawsze oznaczały wyższą oglądalność i zaangażowanie odbiorców. W końcu film z napisami z łatwością można przetłumaczyć na wiele języków obcych. Video zawładnęło Facebookiem, Twitterem, Instagramem, Linkedinem. Jak dodać napisy do filmów online? Mam na to sposób!

Jak dodać napisy do filmu online — szybki i bardzo prosty sposób

Jeśli do tej pory zastanawiałaś się jak dodać napisy do filmu online, za darmo i w prosty sposób, polecę Ci fantastyczny program, który naprawdę oszczędza sporo czasu.

YouTube, Linkedin i Facebook dają możliwość dołączenia transkrypcji do filmów. Do każdego z pulpitów wgrywamy plik z przygotowanym tekstem, platformy zaś same dołączają transkrypcję. Możliwość szybkiej generacji napisów do filmu online daje nam platforma Happy Scribe.

Happy Scribe umożliwia wykonanie transkrypcji tekstów z filmów oraz audio. Polecam to narzędzie, gdyż w wersji testowej, możesz wykonać transkrypcję bezpłatnie, przy dłuższym i częstym użytkowaniu opłata jest naprawdę korzystna (porównując do innych programów tego typu) i niewielka.

Po co dodawać napisy do flmów w mediach społecznościowych

• Wyszukiwarka Google pozycjonuje już nie tylko filmy z YouTube, ale także krótkie Shorty i TikToki. Oznacza to, że gdy odbiorca odnajdzie Twój film w wyszukiwarce, napisy mogą okazać się niezbędne do obejrzenia nagrania.
• W wielu badaniach udowodniono, że napisy w filmach online naprawdę zwiększają oglądalność. Nawet Facebook w swoich oficjalnych komunikatach informuje nas, że „film będzie bardziej przystępny dla szerszego grona odbiorców”. I taka właśnie jest prawda.
• Filmy z napisami lepiej się pozycjonują. Publikując film zadbaj o SEO. W końcu odbiorcy jakoś muszą Cię znaleźć 😉
• Filmy z napisami to możliwość dotarcia do osób, które NIE ZNAJĄ JĘZYKA POLSKIEGO. Zauważ, że liczba tłumaczeń w Happy Scribe, YouTube czy Facebooku jest przeogromna.
• Napisy do filmów tworzymy dla odbiorcy finalnego, który nie chce lub nie może odtwarzać filmu z dźwiękiem. Zapewniam, że odbiorca na pewno doceni twórcę, który zadba o tak istotny szczegół.

jak-dodac-napisy-do-filmu-online

Jak dodać napisy do filmu online — instrukcja

  1. Zaloguj się do Happy Scribe.
  2. Wybierz opcję TRANSKRYPCJA.
  3. Wgraj plik z komputera lub podaj link do filmu z sieci. Wybierz język źródłowy.

 

jak-dodac-napisy-do-filmu-online

4. Po zakończeniu transkrypcji, edytuj napisy w pliku (program robi czasem pomyłki).

jak-dodac-napisy-do-filmu-online

5.  Gdy tekst będzie gotowy, kliknij EXPORTUJ i pobierz plik w formacie SupRip.srt

jak-dodac-napisy-do-filmu-online

Jak dodać napisy do filmu w mediach społecznościowych

Do tej pory niemal każde medium społecznościowe udostępniało możliwość załadowania napisów do filmów, oprócz Instagrama. Instagram w ostatnim czasie mocno przeobraża aplikację w kierunku video contentu. Twórcy aplikacji owszem udostępnili specjalną naklejkę, służącą do nakładaniu transkrypcji do filmu, jednak opcja ta jest wciąż niedostępnej w Polsce. W trakcie dodawania filmów na Linkedin, YouTube czy Facebook mamy możliwość wgrania gotowego pliku z napisami.

  • YouTube daje możliwość poprawy transkrypcji w trakcie dodawania filmów i po jego opublikowaniu.
  • W przypadku Linkedina i Facebooka napisy poprawiamy w pliku źródłowym Happy Scribe.
  • Do Instagram Story możesz użyć aplikacji Clipomatic, jednak opcja transykrypcji tekstu niebawem pojawi się również i w Polsce, dlatego wierzę, że już wkrótce aplikacja ta nie będzie Ci potrzebna.

Kliknij i przeczytaj więcej na temat marketingu.

Udostępnij

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn

O mnie

Pr w torebce
Cześć! Nazywam się Olga, jestem specjalistą ds. marketingu i influencerem własnego życia 🙂 Cieszę się, że jesteś na mojej stronie, na której piszę o mojej pracy, dzielę się wiedzą, technikami i narzędziami, które pomagają w codziennych zadania marketingowca, właścicieli biznesów oraz tych, którzy aktywnie działają w Social Mediach.

Kup e-book

Co znajdziesz w poradniku?

✅ 5 skutecznych strategii na zwiększenie zasięgu na Instagramie (organicznie)
✅ 5 przykładów wykorzystania wyżej wymienionych strategii na przykładzie różnych biznesów
✅ 16 wskazówek ogólnych, aby prężniej rozwijać swoje konto
✅ 5 odrębnych instrukcji do szybkiego, samodzielnego wdrożenia
✅ 18 stron praktycznej wiedzy

Opinie

Poprzedni
Następny

Instagram

Torebka kreatywnych i skutecznych narzędzi

Nasza relacja będzie bardzo prosta: Ty wpisujesz e-maila, a ja dostarczam Ci ciekawych kąsków marketingowych, inspiracje, świeże spojrzenie i parę dobrych newsów. Będzie kreatywnie, rzeczowo, ale też i zaskakująco! Co miesiąc dorzucam Ci mały prezent dopasowany do Twoich #potrzeb.

Hashtag #dlaciebie od razu nabiera jeszcze lepszego znaczenia 😉

Widzimy się już niebawem!

instagram-swipe-up