fbpx

Jak dodać zdjęcie na Instagram z komputera

Jak dodać zdjęcie na Instagrama z komputera

Proste, szybkie i wcale nie wymagające specjalistycznej wiedzy. Jeśli chcesz dodać zdjęcie na Instagrama z komputera, wcale nie musisz robić tego skomplikowanymi metodami. Zdjęcie na Instagram możesz wrzucić przez Creator Studio. I nie, nie jest to żadna dodatkowa aplikacja.

Creator Studio to narzędzie stworzone przez Facebooka. Jest to platforma, która pozwala na opublikowanie treści z poziomu komputera oraz ich ZAPLANOWANIE. Oprócz planowania i wrzucania zdjęć Creator Studio umożliwia nam publikacje filmów na IGTV, filmów w feedzie, Instagramową karuzelę (kilka zdjęć w poście) oraz sprawdzać statystyki naszych treści.

Jak dodać zdjęcie na Instagram z komputera w najprostszy sposób

Jedynie co musisz posiadać to dostęp do swojego Facebooka. Facebook powinien być połączony z Twoim kontem na Instagramie. Wystarczy, że przełączysz swoje konto na profil firmowy w ustawieniach.

Do Creator Studio logujesz się za pomocą tej strony: https://www.facebook.com/creatorstudio/

Po zalogowaniu swoimi danymi z Facebooka, od razu zostaniesz przeniesiona do Creator Studio. To tam zobaczysz treści, które już wcześniej udostępniłaś na Instagramie.

Jak dodać zdjęcie na Instagrama z komputera

Dodawanie zdjęcia lub filmu na Instagram krok po kroku

W górnym menu zobaczysz takie opcje jak: film, zdjęcie, karuzela, relacje i IGTV. 

To menu służy to przeglądania opublikowanych już treści w Creator Studio. Jeśli chcesz dodać zdjęcie na Instagram z komputera, musisz kliknąć UTWÓRZ POST. Twoim oczom ukażą się dwie opcje do wyboru. W naszym przypadku klikamy AKTUALNOŚCI NA INSTAGRAMIE. Jeśli chcesz wrzucić filmik na IGTV, wybierasz drugą opcję.

jak dodać zdjęcie na Instagram z komputera

Teraz Twoim oczom ukazało się wyskakujące z prawej strony ekranu okno. To tutaj wrzucimy zdjęcie na Instagram. W polu tekstowym wpisz treść posta. Zauważ, że w prawym dolnym rogu Creator Studio uruchamia kalkulator. Odlicza liczbę znaków, wzmianek i hashtagów. Bardzo pomocne prawda?

Do Creator Studio dodajemy także lokalizację, możemy umieścić emotikony i oczywiście zdjęcie. W naszym przypadku po kliknięciu DODAJ ZAWARTOŚĆ, wybieramy Z PRZESŁANEGO PLIKU.

Bardzo ważne: po załadowaniu do Creator Studio, wykadruj zdjęcie. Zrobisz to, klikając środkowe przekierowanie na zdjęciu. Do wyboru masz trzy opcje: SQUARE, LANDSCAPE, VERTICAL. Ja zawsze wybieram VERTICAL, ponieważ zdjęcia w pionie są lepiej widoczne dla odbiorcy.

Ostatni krok, czyli jak dodać zdjęcie na Instagramie z komputera planując je z wyprzedzeniem

Stworzyłaś już całego posta? Super. Teraz kliknij OPUBLIKUJ lub rozwiń menu obok tej opcji. To tutaj możesz zaplanować swój post na dany dzień i godzinę oraz zapisać zdjęcie w wersji roboczej. Zaplanowany post zostanie automatycznie opublikowany przez Creator Studio.

Garść wskazówek na koniec

  1. Korzystając z Creator Studio, można teraz oznaczać osoby w postach ze zdjęciami, wyłączać komentarze i oznaczać partnerów biznesowych w materiałach powiązanych z marką.
  2. Creator Studio umożliwia obsługę kilku kont na Instagramie oraz Facebooku.
  3. Nie możesz planować InstaStory przez Creator Studio. To zaprzeczałoby jego idei.
  4. Creator Studio udostępnia statystyki, które możesz przeglądać w sekcji STATYSTYKI. Możesz je sortować po dniach i miesiącach.
  5. Facebook umożliwia stworzenie karuzeli na Instagramie w Creator Studio.

Jak wrzucić zdjęcie na Instagram z komputera, aby jednocześnie stworzyć karuzele na Instagramie

Tworzenie karuzeli na Instagramie jest bardzo proste. Wystarczy, że przechodząc do wewnętrznych folderów w Twoim komputerze, w których trzymasz zdjęcia, zaznaczysz ich kilka za pomocą przycisku ALT. Potem każde zdjęcie musisz wykadrować osobno.

Wiesz jak Instagram proponuje znajomych do obserowania?

najlepsze-newslettery

Zapisz się do NEWSLETTERA!

Nasza relacja będzie bardzo prosta: Ty wpisujesz e-miala, a ja dostarczam Ci ciekawych kąsków marketingowych, inspiracje, świeże spojrzenie i parę dobrych newsów. Będzie kreatywnie, rzeczowo, ale też i zaskakująco! Co miesiąc dorzucam Ci mały prezent dopasowany do Twoich #potrzeb.

Hashtag #dlaciebie od razu nabiera jeszcze lepszego znaczenia 😉 Widzimy się już niebawem!

Udostępnij

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn

O mnie

Pr w torebce
Cześć! Nazywam się Olga, jestem specjalistą ds. marketingu i influencerem własnego życia 🙂 Cieszę się, że jesteś na mojej stronie, na której piszę o mojej pracy, dzielę się wiedzą, technikami i narzędziami, które pomagają w codziennych zadania marketingowca, właścicieli biznesów oraz tych, którzy aktywnie działają w Social Mediach.

Kup e-book

Co znajdziesz w poradniku?

✅ 5 skutecznych strategii na zwiększenie zasięgu na Instagramie (organicznie)
✅ 5 przykładów wykorzystania wyżej wymienionych strategii na przykładzie różnych biznesów
✅ 16 wskazówek ogólnych, aby prężniej rozwijać swoje konto
✅ 5 odrębnych instrukcji do szybkiego, samodzielnego wdrożenia
✅ 18 stron praktycznej wiedzy

Opinie

Poprzedni
Następny

Instagram

Torebka kreatywnych i skutecznych narzędzi

Nasza relacja będzie bardzo prosta: Ty wpisujesz e-maila, a ja dostarczam Ci ciekawych kąsków marketingowych, inspiracje, świeże spojrzenie i parę dobrych newsów. Będzie kreatywnie, rzeczowo, ale też i zaskakująco! Co miesiąc dorzucam Ci mały prezent dopasowany do Twoich #potrzeb.

Hashtag #dlaciebie od razu nabiera jeszcze lepszego znaczenia 😉

Widzimy się już niebawem!

instagram-swipe-up