fbpx

Jak Instagram proponuje znajomych do obserwowania

Korzystając z Instagrama, na pewno zastanawiałaś się, jak Instagram proponuje znajomych do obserwowania. Zwłaszcza kiedy jesteś nową użytkowniczką aplikacji, wiedza na ten temat pomoże Ci wyselekcjonować podpowiedzi oraz ustawić odpowiednie funkcje na Instagramie. Instagram proponuje nam znajomych do obserwowania na trzy sposoby. Przyjrzyjmy się im.

Podobne zaintersowania czyli jak Instagram porponuje znajomych do obserwowania

Jeśli zastanawiałaś się, jak Instagram podsuwa nam inne profile do obserwacji, powinnaś przeczytać artykuł, w którym wyjaśniam bardzo dokładnie działanie algorytmu na Instagramie. Pokrótce powiem jednak, że dzieje się tak za sprawą dwóch rzeczy:

  • podobnych zainteresowań (podoba tematyka profilu, hashtagi itp.)
  • oraz oczywiście liczba wspólnych obserwatorów.

Byłoby to jednak dość skrócona wersja wyjaśnienia w jaki sposób Instagram łączy nas w grupy. To na co powinnaś zwrócić szczególną uwagę to aktywność profilu, zainteresowanie daną tematyką i relację, jakie tworzysz z użytkownikami Instagrama.

1. Instagram łączy ludzi o podobnych zainteresowaniach. Jeśli zaczęłaś interesować się książkami i recenzjami nowych pozycji książkowych, Instagram odczyta Twoje zainteresowanie i zaproponuje Ci jeszcze więcej tego typu treści. Skupi się nie tylko na osobach i zdjęciach w Twoim feedzie, ale także osobach, które są podobne jak Ty i mają zajawkę na daną dziedzinę.


2. Instagram dopasuje proponowanych znajomych według aktywności. W proponowanych znajdziesz nie tylko aktywnych, stałych użytkowników, ale też nowych Instagramerów, którzy dopiero raczkują w aplikacji. Dodatkowo Instagram bardziej poleci Ci popularne osoby, ponieważ ich treść uważa jako ważną dla społeczeństwa, użytkowników. Instagram chcąc zatrzymać Cię jak najdłużej w aplikacji, pokaże Ci to, co ciekawi i przykuwa uwagę.


3. W feedzie zawsze zobaczysz te posty osób, z którymi masz dobry i częsty kontakt. Nie ma się co oszukiwać. Relacje na Instagramie są bardzo ważne i naprawdę wpływają na WARTOŚĆ naszego konta. Więcej o tym przeczytasz tutaj: Jak pokonać algorytm Instagram i stać się popularnym w sieci?

Jak Instagram proponuje znajomych do obserwowania na komputerze

Jeśli korzystasz z Instagrama poprzez komputer, z pewnością zauważyłaś małe okienko w prawej kolumnie na ekranie. To okno to nic innego jak „Propozycje dla Ciebie”. Klikając w polecenie „Zobacz więcej”, Instagram wyświetli Ci bardzo długą listę profili, które według niego mogą Cię zainteresować. Zatrzymajmy się tutaj jednak przez chwilę. Jak Instagram proponuje znajomych w tej sekcji? Otóż oprócz osób, które obserwują Cię, naturalnie zaproponuje Ci także osoby, których obserwują Twoi znajomi, obserwatorzy na Instagramie. Co to oznacza? Im większa liczba Twoich obserwatorów śledzi dany profil, Instagram, tym bardziej zaproponuje Ci obserwacje tegoż profilu. Wynika to z podobieństwa zainteresowań.


Drugą opcją, która wyświetla się także w samej aplikacji, jest „Nowy użytkownik Instagramu”. Warto przeglądać nowe profile. Osoby, które dopiero zaczynają swoją przygodę z Instagramem, są bardzo otwarte na nowe znajomości i łatwo obserwują już istniejące profile na Instagramie. Jeśli masz dla nich treść, która mogłaby ich zainteresować, napisz do takiej osoby lub ją zaobserwuj. To fajny początek Insta przygody.

Jak Instagram proponuje znajomych przez ustawienia

Z poziomu telefonu, po wybraniu opcji USTAWIENIA i następnie POZNAJ LUDZI, wyskoczy nam okienko, dzięki któremu w łatwy sposób połączymy swoje kontakty z Instagramem.

Opcja fajna na start, dla tych, którzy dopiero rozwijają swoje konto na Instagramie. Mamy tutaj dwie opcje: „Połącz z Facebookiem” oraz „Połącz kontakty”. Obie opcje zadziałają, jeśli:

  • połączyłaś swój profil na Instagramie z kontem Facebook,
  • wprowadzałaś numer telefonu do aplikacji Instagram.

Niżej Instagram zaproponuje Ci nowych użytkowników aplikacji, które być może chciałabyś zaobserwować oraz osoby, które mają podobne zainteresowania lub wspólnych obserwatorów. Im więcej daną osobę obserwują Twoi followersi, tym wyżej będzie wyświetlana w Twoich propozycjach do obserwowania.

Propozycje podobnych kont na Instagramie

Na pewno zdarzyło Ci się zaobserwować jakiś ciekawy profil na Instagramie, a tuż po tym aplikacja wyświetliła Ci ramkę z podobnymi kontami, które mogłyby Cię również zainteresować. Jest to dość częsty przypadek, który czasem może irytować. Zasada działania w tym przypadku jest taka sama jak opisana powyżej. Jako użytkownik Instagrama masz możliwość zablokowania tej funkcji, jednak z pewnymi minusami.

Jak wyłączyć propozycje podobych kont do obserowania na Instagramie

Jeśli nie chcesz, aby osoby, które Cię zaobserwują dostały propozycje innych podobnych do Ciebie profili, wystarczy, że wyłączysz tę opcję w swoich ustawieniach. Zaloguj się do swojego profilu, kliknij polecenie: „Edytuj profil” a następnie odznacz opcję: „dodaj swoje konto, kiedy polecasz podobne konta do obserwowania”.

Jak połączyć Instagram kontaktami z innych aplikacji

Wiemy już, jak Instagram proponuje znajomych do obserwowania. Teraz pokażę Wam jak w łatwy i szybki sposób połączyć swoje kontakty z różnych aplikacji. Wystarczy, że klikniemy „Ustawienia” a następnie w opcję „Obserwuj i zapraszaj znajomych”. Tutaj wyświetli nam się lista, dzięki której szybko zaprosimy nowego znajomego lub kontakt do obserwacji naszego profilu. Możemy to zrobić za pomocą SMS (wtedy aplikacja wygeneruje odpowiedniego SMS-a do znajomego), za pomocą WhatsApp, a nawet poczty e-mail. Prawda, że proste?

 

najlepsze-newslettery

Zapisz się do NEWSLETTERA!

Nasza relacja będzie bardzo prosta: Ty wpisujesz e-miala, a ja dostarczam Ci ciekawych kąsków marketingowych, inspiracje, świeże spojrzenie i parę dobrych newsów. Będzie kreatywnie, rzeczowo, ale też i zaskakująco! Co miesiąc dorzucam Ci mały prezent dopasowany do Twoich #potrzeb.

Hashtag #dlaciebie od razu nabiera jeszcze lepszego znaczenia 😉 Widzimy się już niebawem!

Udostępnij

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn

O mnie

Pr w torebce
Cześć! Nazywam się Olga, jestem specjalistą ds. marketingu i influencerem własnego życia 🙂 Cieszę się, że jesteś na mojej stronie, na której piszę o mojej pracy, dzielę się wiedzą, technikami i narzędziami, które pomagają w codziennych zadania marketingowca, właścicieli biznesów oraz tych, którzy aktywnie działają w Social Mediach.

Kup e-book

Co znajdziesz w poradniku?

✅ 5 skutecznych strategii na zwiększenie zasięgu na Instagramie (organicznie)
✅ 5 przykładów wykorzystania wyżej wymienionych strategii na przykładzie różnych biznesów
✅ 16 wskazówek ogólnych, aby prężniej rozwijać swoje konto
✅ 5 odrębnych instrukcji do szybkiego, samodzielnego wdrożenia
✅ 18 stron praktycznej wiedzy

Opinie

Poprzedni
Następny

Instagram

Torebka kreatywnych i skutecznych narzędzi

Nasza relacja będzie bardzo prosta: Ty wpisujesz e-maila, a ja dostarczam Ci ciekawych kąsków marketingowych, inspiracje, świeże spojrzenie i parę dobrych newsów. Będzie kreatywnie, rzeczowo, ale też i zaskakująco! Co miesiąc dorzucam Ci mały prezent dopasowany do Twoich #potrzeb.

Hashtag #dlaciebie od razu nabiera jeszcze lepszego znaczenia 😉

Widzimy się już niebawem!

instagram-swipe-up