fbpx

Jak usunąć konto na Instagramie?

Być może zdarzyło Ci się, że chciałaś usunąć konto na Instagramie, ale nie wiedziałaś jak to zrobić. To prawda, przeglądając ustawienia w aplikacji Instagram, będzie Ci ciężko odnaleźć przycisk: „Usuń”, a co dopiero całą instrukcje pt. „Jak usunąć konto na Instagramie”. Dla tych, którzy chcą odetchnąć od życia wirtualnego i dla tych, którzy z różnych innych powodów chcą usunąć konto na Instagramie. Sposób szybki i prosty.

Niestety, aby usunąć konto na Instagramie, musisz znać odpowiedni link, który przeprowadzi Cię przez proces kasacji konta. Żeby tego dokonać, musisz wejść na stronę: https://www.instagram.com/accounts/remove/request/permanent/.

Instrukcja: jak usunąć Instagrama

jak usunąć instagrama

Jeśli jesteś już pewna, że na pewno chcesz usunąć Instagram i chcesz wiedzieć jak to zrobić, przeczytaj tę instrukcję. Po kliknięciu w powyższy link pojawi nam się strona z obszernym menu. Z panelu możesz usunąć konto na Instagramie, wcześniej wybierając powód kasacji profilu. Po wpisaniu hasła, konto zostanie usunięte. Portal usunie Twoje zdjęcia, komentarze, polubienia, znajomości oraz wszystkie inne dane . Jeżeli w przyszłości zdecydujesz się założyć nowe konto na Instagramie, nie będzie można używać tej samej nazwy użytkownika. Jeśli już wiesz jak usunąć Instagrama, poczekaj jeszcze chwilkę. Mam parę ciekawostek.

jak usunąć instagrama

Instagram nie chce, aby jego użytkownicy rezygnowali z korzystania z aplikacji. Dlatego też, zanim usuniesz swój profil zapyta się dlaczego chcesz usunąć konto na Instagramie. Twórcy aplikacji specjalnie nie podają wprost jak usunąć Instagrama, aby zapobiec odpływowi użytkowników z apliacji. Przynajmniej formalnym usunięciom aplikacji. Popatrz, jakie dopuszcza możliwości:

jak usunąć instagrama

Zauważ, że Instagram od razu zaproponuje Ci pewne możliwości i rozwiązania wyjścia z problemowych sytuacji. Z menu możesz dowiedzieć się wszystkiego o danym problemie oraz dostaniesz możliwość skontaktowania się z Instagramem. Jak usunąć Instagrama? Aplikacja ma inne wyjścia z sytuacji 🙂

jak usunąć instagrama

jak usunąć instagrama

jak usunąć instagrama

To co najbardziej mnie zaskoczyło, to powód, który dotyczy rozpraszania użytkowników samą aplikacją. Wiesz co proponuje Instagram, aby rozwiązać problem? Usunięcie aplikacji, nie profilu na Instagramie. Dodatkowo, ostatnie kroki z aplikacją są dobrym wejściem w merytoryczny świat hashtagów. Serwis stworzył pigułki wiedzy dla tych, którzy radzą sobie nieco gorzej z prowadzeniem profilu.

jak usunąć instagrama

Usunąć konto na Instagramie czy tylko je wyłączyć?

Jak usunąć Instagrama nie kasując go? To proste. Jeśli nie jesteś pewna czy chcesz usunąć konto na Instagramie, spróbuj opcji wyłączania widoku profilu. Co to oznacza? Zamiast usuwać konto, możesz je tymczasowo wyłączyć. Dzięki temu Twoje konto zniknie na jakiś czas z podglądu. Ukryty profil na Instagramie możesz w każdym momencie aktywować. Wystarczy zalogować się do niego ponownie tak jak zazwyczaj. 

Jeśli nie chcesz usuwać konta na Instagramie a tylko je wyciszyć, musisz kliknąć:

Wycisz konto na Instagramie klikając w ten link: https://www.instagram.com/accounts/remove/request/temporary/

Jeśli już wiesz, jak usuniesz konto na Instagramie, może lepiej się zatrzymaj i zerknij jak go rozkręcić! Jeśli jednak dalej nie chcesz odpuścić i chcesz całkiem zrezygnować z prowadzenia konta na Instagramie, powinieneś dojść w polu kasacji profilu do takiego widoku:

jak usunąć instagrama

najlepsze-newslettery

Zapisz się do NEWSLETTERA!

Nasza relacja będzie bardzo prosta: Ty wpisujesz e-miala, a ja dostarczam Ci ciekawych kąsków marketingowych, inspiracje, świeże spojrzenie i parę dobrych newsów. Będzie kreatywnie, rzeczowo, ale też i zaskakująco! Co miesiąc dorzucam Ci mały prezent dopasowany do Twoich #potrzeb.

Hashtag #dlaciebie od razu nabiera jeszcze lepszego znaczenia 😉 Widzimy się już niebawem!

Udostępnij

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn

O mnie

Pr w torebce
Cześć! Nazywam się Olga, jestem specjalistą ds. marketingu i influencerem własnego życia 🙂 Cieszę się, że jesteś na mojej stronie, na której piszę o mojej pracy, dzielę się wiedzą, technikami i narzędziami, które pomagają w codziennych zadania marketingowca, właścicieli biznesów oraz tych, którzy aktywnie działają w Social Mediach.

Kup e-book

Co znajdziesz w poradniku?

✅ 5 skutecznych strategii na zwiększenie zasięgu na Instagramie (organicznie)
✅ 5 przykładów wykorzystania wyżej wymienionych strategii na przykładzie różnych biznesów
✅ 16 wskazówek ogólnych, aby prężniej rozwijać swoje konto
✅ 5 odrębnych instrukcji do szybkiego, samodzielnego wdrożenia
✅ 18 stron praktycznej wiedzy

Opinie

Poprzedni
Następny

Instagram

Torebka kreatywnych i skutecznych narzędzi

Nasza relacja będzie bardzo prosta: Ty wpisujesz e-maila, a ja dostarczam Ci ciekawych kąsków marketingowych, inspiracje, świeże spojrzenie i parę dobrych newsów. Będzie kreatywnie, rzeczowo, ale też i zaskakująco! Co miesiąc dorzucam Ci mały prezent dopasowany do Twoich #potrzeb.

Hashtag #dlaciebie od razu nabiera jeszcze lepszego znaczenia 😉

Widzimy się już niebawem!

instagram-swipe-up