fbpx

Jak zdobyć followersów na Insta, czyli koniec z nieuczciwymi praktykami

Instagram co raz zaskakuje nas swoimi pomysłami. Raz są one gorsze i nie cieszą się dużym zainteresowaniem, innym razem zyskują wielu zwolenników oraz udowadniają, że twórcom aplikacji zależy na bezpieczeństwie swoich użytkowników. Jak zdobyć followersów na Insta, aby nie narazić się na złe oko wielkiego algorytmu Instagrama? Okazuje się, że metod nielegalnych praktyk jest coraz mniej.

Jak zdobyć followersów na Insta – nieuczciwe, skomplikowane i skuteczne praktyki

Przez lata funkcjonowania Instagrama użytkownicy szukali wielu sposobów na pozyskanie tysięcy followersów. Jak się domyślasz, wiele z nich było po prostu nieuczciwymi praktykami i jednocześnie, jak się potem okazało, strzałem w kolano.

 

Do najpopularniejszych, mało fajnych sposobów zaliczamy:
• Metoda follow/unfllow
• Kupowanie obserwujących
• Odkupowanie gotowych, dużych profili, celem uzupełnienia o własne zdjęcia i content
• Tricki/haki/nielegalne konkursy i inne.

I żeby była jasność, żadnej z powyższych metod Ci nie polecam. Instagram bardzo mocno walczy z nielegalnymi praktykami, których celem jest pozyskanie fałszywej liczby obserwujących i tych słabej jakości. Każda z powyższych metod, oprócz tego, że połechta Twoje EGO, niestety może zniszczyć Ci profil. Przeczytaj dlaczego.

Instagram obserwowanie – rób to z głową

Metoda follow/unfllow – jeśli będziesz nadużywać tej metody, możesz skazać swoje konto na blokady i ograniczenia. Wynika to z przekraczania limitów. Innym powodem, dla którego nie warto stosować tej metody, jest oczywiście przyciągnięcie do swojego profilu osób, które tylko odwdzięczają się za Twoją obserwacje, nie są zainteresowane Twoim contentem, dlatego też nie będą zaangażowane w treści, które obserwujesz.
Kupowanie obserwujących – Instagram bardzo łatwo weryfikuje podejrzane aktywności u użytkowników. Kupowanie profili grozi zablokowaniem profilu.
Odkupowanie gotowych, dużych profili, celem uzupełnienia o własne zdjęcia i content – profil, który kupiłeś, prawdopodobnie może być zbudowany na słabej jakości obserwacjach. Więcej na ten temat pisałam TUTAJ
Konkursy – konkursy mające na celu zwiększenie liczby followersów również przyciągają do nas osoby, które jedynie są zainteresowane nagrodą – nie zaś samym kontem. Możesz zorganizować legalny konkurs, ale musisz liczyć się z powyższym.

Jak zdobyć followersów na Insta, czyli pisz dobry content

Istnieje bardzo dużo porad, w jaki sposób zdobyć dużo obserwujących na Instagramie. Nie będę Ci tutaj wypisywać wszystkich reguł, napiszę Ci najważniejszą – DAJ INNYM WARTOŚĆ.
Wartość merytoryczną, coś, dzięki czemu inni będą wiedzieć, DLACZEGO CIĘ OBSERWUJĄ. Dziś piękne zdjęcia to nie wszystko, liczy się to, co masz do przekazania. Dziś dobrze trzymają się memy – ponieważ one też spełniają jakoś funkcje – bawią. Twoim zadaniem jest opowiedzenie historii nie tylko o sobie. Ludzie nie chcą słuchać tylko o sobie.

Odpowiedź sobie na pytanie: Czy chciałabym obserwować takie konto jak moje?

najlepsze-newslettery

Zapisz się do NEWSLETTERA!

Nasza relacja będzie bardzo prosta: Ty wpisujesz e-miala, a ja dostarczam Ci ciekawych kąsków marketingowych, inspiracje, świeże spojrzenie i parę dobrych newsów. Będzie kreatywnie, rzeczowo, ale też i zaskakująco! Co miesiąc dorzucam Ci mały prezent dopasowany do Twoich #potrzeb.

Hashtag #dlaciebie od razu nabiera jeszcze lepszego znaczenia 😉 Widzimy się już niebawem!

Udostępnij

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn

O mnie

Pr w torebce
Cześć! Nazywam się Olga, jestem specjalistą ds. marketingu i influencerem własnego życia 🙂 Cieszę się, że jesteś na mojej stronie, na której piszę o mojej pracy, dzielę się wiedzą, technikami i narzędziami, które pomagają w codziennych zadania marketingowca, właścicieli biznesów oraz tych, którzy aktywnie działają w Social Mediach.

Kup e-book

Co znajdziesz w poradniku?

✅ 5 skutecznych strategii na zwiększenie zasięgu na Instagramie (organicznie)
✅ 5 przykładów wykorzystania wyżej wymienionych strategii na przykładzie różnych biznesów
✅ 16 wskazówek ogólnych, aby prężniej rozwijać swoje konto
✅ 5 odrębnych instrukcji do szybkiego, samodzielnego wdrożenia
✅ 18 stron praktycznej wiedzy

Opinie

Poprzedni
Następny

Instagram

Torebka kreatywnych i skutecznych narzędzi

Nasza relacja będzie bardzo prosta: Ty wpisujesz e-maila, a ja dostarczam Ci ciekawych kąsków marketingowych, inspiracje, świeże spojrzenie i parę dobrych newsów. Będzie kreatywnie, rzeczowo, ale też i zaskakująco! Co miesiąc dorzucam Ci mały prezent dopasowany do Twoich #potrzeb.

Hashtag #dlaciebie od razu nabiera jeszcze lepszego znaczenia 😉

Widzimy się już niebawem!

instagram-swipe-up