fbpx

O tym jak Instagram walczy z koronawirusem. Nowości na Instagramie

Nowości na Instagramie

Jakie nowości na Instagramie przygotowali dla nas twórcy Facebooka? Czy pomimo szalejącej pandemii koronawirusa Instagram wprowadza wiele zmian i ulepszeń dla swoich użytkowników? Przecież właśnie teraz zostaliśmy zamknięci w domach i mamy czas na Social Media. Pomimo, że marzec był dla aplikacji dość spokojnym miesiącem, kilka nowości na Instagramie wprowadzono.

Tajne konwersacje na Instagramie

Oprócz wcześniejszych zapowiedzi i planów Facebooka o integracji trzech swoich aplikacji: Instagrama, Messengera i WhatsAppa, portal zaczął testy nad wprowadzeniem TAJNYCH, ZNIKAJĄCYCH konwersacji na Instagramie. Ta nowość na Instagramie byłaby bardzo podobna do tej, która już funkcjonuje na Messengerze. Oczywiście rozwiązanie wciąż w początkowej fazie testów będziemy mogli podziwiać dopiero w przyszłości.

Nowa naklejka na Instagramie i walka z koronawirusem #zostańwdomu

Twórcy aplikacji bardzo poważnie podeszli do rozprzestrzeniania się koronawirusa. Chcąc nie pozostać obojętnym na losy jednostki i biorąc odpowiedzialność za edukacje swoich użytkownków, wprowadził nową naklejkę STAY HOME, która nakłania do pozostania w domu i trzymania się kwarantanny. Miejmy tylko nadzieję, że to będzie krótkotrwała nowość na Instagramie.

Instagram zainterweniował.

Śmieszki i wygłupy Instagramowiczów doprowadziły do tego, że wszystkie filtry AR zostały stanowczo zablokowane. Instagram narzucił zakaz publikacji śmiesznych filtrów, aby pokazać, że sprawa jest naprawdę poważna.

Nowości na instagramie

Ale to nie wszystko! Instagram kontra koronawirus

Instagram wprowadza nową funkcję, której zadaniem będzie informowanie użytkowników na temat COVID-19. Teraz wpisując hasło CORONAVIRUS głównymi profilami, które nam się pokażą, będą World Health Organization (WHO) oraz UNICEF. O tym oczywiście poinformował na Twitterze sam Instagram Comms.

Facebook i Instagram obniżają jakość filmów w trosce o… użytkowników

Wraz za gigantami Video takimi jak Netflix i YouTube również i Facebook z Instagramem postanowili chwilowo obniżyć jakość filmów. Działania te, to odpowiedź na obecną sytuację i fakt, że wiele osób pozostaje w domach. Podłączeni masowo mogą pwoodować przeciążenie sieci. Obniżenie jakości video miałoby zapobiegać zjawiskowi „przeładowanej sieci” lub braku łączności. Na Instagramie mowa tutaj zarówno o IGTV jak też filmach w feedzie.

Facebook i Instagram obniżają jakość filmów w trosce o… użytkowników

Wraz za gigantami Video takimi jak Netflix i YouTube również i Facebook z Instagramem postanowili chwilowo obniżyć jakość filmów. Działania te, to odpowiedź na obecną sytuację i fakt, że wiele osób pozostaje w domach. Podłączeni masowo mogą pwoodować przeciążenie sieci. Obniżenie jakości video miałoby zapobiegać zjawiskowi „przeładowanej sieci” lub braku łączności. Na Instagramie mowa tutaj zarówno o IGTV jak też filmach w feedzie.

Nowości na Instagramie – wspólne oglądanie polubionych zdjęć

Przyznam, że takiej nowości się nie spodziewałam i jestem ciekawa, czy będzie cieszyć się popularnością. Od teraz możesz wspólnie oglądać polubione przez Ciebie zdjęcia na Instagramie wraz ze znajomymi. Opcja będzie dostępna na czacie wideo. Wystarczy dotknąć ikony czatu wideo w wiadomości bezpośredniej.

Nowości na Instagramie

Efekt lustra na Instagramie

Instagram bardzo dba o zaangażowanie, ponieważ wie, że to jest główny czynnik sukcesu. Wciąż nowe zmiany i ulepszenia mają za cel zatrzymanie użytkownika na dłużej w aplikacji oraz powodować pozytywne uczucia. Tym razem Instagram wprowadza kolejną nowość do Instastory. Efekt lustra to nic innego jak ekran podzielony na cztery części. Każdy z prostokątów będzie dzielić i równo odbijać obraz.

Udostępnianie relacji LIVE tuż po jej zakończeniu

Do tej pory Instagram bardzo ograniczał twórców, którzy nie mogli zapisywać relacji LIVE tuż po jej transmisji. Teraz ma to się zmienić. Instagram będzie pozwalać na zapis transmisji LIVE na IGTV. To bardzo dobre rozwiązanie! Wiele osób, które nie mogły uczestniczyć w transmisjach, nie mogły zobaczyć i posłuchać swoich ulubionych twórców. Z drugiej strony fakt, że LIVE nie mógł być zapisany, zmuszało użytkowników do aktywności i obecności. Czy to będzie dobra zmiana? Uważam, że tak.

nowości na Instagramie

Filtr pro-choice a pigułki wczesnopornne

To nie jest nowość na Instagramie a kolejne zaostrzenie polityki filtrów AR. Filtr Pro-choice to korona, której zadaniem było wsparcie kobiet w walce o dostęp do tabletek wczesnoporonnych. Filtr został zaprojektowany przy współpracy organizacji Women on Waves. Niestety korona, która po otwarciu ust wyrzucała tabletki wczesnoporonne, nie została zatwierdzona przez Instagrama. Nakładka, mimo iż bardzo ważna dla wielu kobiet została uznana za nieodpowiednią do ogólnej bazy użytkowników. Przypominam, że teraz z Instagrama mogą korzystać osoby, mające trzynaście lat wzwyż. Filtr powstał, aby uczuć rozprawę w Sądzie Najwyższym w sprawie przyszłości dostępu do aborcji w Stanach Zjednoczonych.

Nowość na Instastory – strzałki

Ostatnia nowość. Zapewne większość z Was już zauważyła, że od teraz będziemy mogli szybko narysować estetyczne strzałki. Nowa funkcja została bardzo dobrze odebrana przez użytkowników. Teraz już nie trzeba rysować krzywych prostych ani pobierać strzałek z aplikacji GIPHY 🙂

najlepsze-newslettery

Zapisz się do NEWSLETTERA!

Nasza relacja będzie bardzo prosta: Ty wpisujesz e-miala, a ja dostarczam Ci ciekawych kąsków marketingowych, inspiracje, świeże spojrzenie i parę dobrych newsów. Będzie kreatywnie, rzeczowo, ale też i zaskakująco! Co miesiąc dorzucam Ci mały prezent dopasowany do Twoich #potrzeb.

Hashtag #dlaciebie od razu nabiera jeszcze lepszego znaczenia 😉 Widzimy się już niebawem!

Udostępnij

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn

One Response

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O mnie

Pr w torebce
Cześć! Nazywam się Olga, jestem specjalistą ds. marketingu i influencerem własnego życia 🙂 Cieszę się, że jesteś na mojej stronie, na której piszę o mojej pracy, dzielę się wiedzą, technikami i narzędziami, które pomagają w codziennych zadania marketingowca, właścicieli biznesów oraz tych, którzy aktywnie działają w Social Mediach.

Kup e-book

Co znajdziesz w poradniku?

✅ 5 skutecznych strategii na zwiększenie zasięgu na Instagramie (organicznie)
✅ 5 przykładów wykorzystania wyżej wymienionych strategii na przykładzie różnych biznesów
✅ 16 wskazówek ogólnych, aby prężniej rozwijać swoje konto
✅ 5 odrębnych instrukcji do szybkiego, samodzielnego wdrożenia
✅ 18 stron praktycznej wiedzy

Opinie

Poprzedni
Następny

Instagram

Torebka kreatywnych i skutecznych narzędzi

Nasza relacja będzie bardzo prosta: Ty wpisujesz e-maila, a ja dostarczam Ci ciekawych kąsków marketingowych, inspiracje, świeże spojrzenie i parę dobrych newsów. Będzie kreatywnie, rzeczowo, ale też i zaskakująco! Co miesiąc dorzucam Ci mały prezent dopasowany do Twoich #potrzeb.

Hashtag #dlaciebie od razu nabiera jeszcze lepszego znaczenia 😉

Widzimy się już niebawem!

instagram-swipe-up