fbpx

Jak planuje posty na Instagramie

Planowanie postów na Instagramie to przede wszystkim wygoda i szybkość. Myśl, która chodzi za Tobą, że musisz przysiąść i wrzucić posta na Instagram nie jest fajna, zwłaszcza, kiedy nie mamy na nią czasu. Codzienna praca, obowiązki. Czy nie można tego zaplanować wcześniej? Można. Dzisiaj pokaże Ci jak planowanie postów na Instagramie wpływa na naszą efektywność i pozostawia nasz mózg „wolniejszym”.

Planowanie postów na Instagramie – narzędzia

Krok pierwszy to oczywiście zaplanowanie siatki zdjęć. Zapytasz jednak, o co chodzi z tą siatką zdjęć? Chodzi o dopasowanie zdjęcia w taki sposób, aby pasował do Twojego ogólnego feedu. Polecam Ci do tego dwie aplikacje: UNUM I PLANOLY.

Załóżmy, że byłaś na wakacjach w Hiszpanii. Posiadasz dziesiątki fajnych zdjęć z różnych zakątków tego kraju. Żeby zachować spójność profilu, po edycji wizualnej zdjęcia w programie graficznym, wrzucasz zdjęcia do jednej z tych aplikacji i… ustawiasz.

Aplikacje do planowania zdjęć na Instagramie dają Ci możliwość sprawdzenia, jak będzie wyglądać w przyszłości Twój Instagram. Planowanie postów na Instagramie w feedzie jest proste i łatwe. Co jednak należy zrobić, kiedy już wiemy, które zdjęcie wrzucimy w piątek, a które w niedziele?

planowanie-postów-na-instagramie

Czy planowanie postów na Instagramie może być spontaniczne

Oczywiście, że może. To zawsze jest Twój wybór. Ja natomiast polecam Ci nie tylko planowanie postów w narzędziach, ale również na kartce. Nic tak nie uspokaja, jak wydrukowana karta kalendarza, Twój kalendarz lub rozpiska na ścianie. Rozplanuj dokładnie w które dni wrzucasz posty i o czym będziesz pisać. Ten krok powinien być pierwszym, jednak zależy to od Twojej preferencji.

Planowanie postów na Instagramie – automatyczna publikacja

Doszliśmy do sedna sprawy. Wiemy co chcemy publikować, kiedy i w jakiej kolejności. Teraz zalogujemy się do Creator Studio.

Creator Studio jest narzędziem Facebooka. Jego zadaniem jest wspomaganie naszych prac na Facebooku i Instagramie. Dzięki temu narzędziu zaplanujesz publikacje postów na Instagramie, a on zrobi to za Ciebie.

Narzędzie jest w 100% bezpieczne. Zaloguj się DO CREATOR STUDIO.

Co więcej Creator Studio udostępni nam statystyki widoczności naszych publikacji: IGTV, postów. Instastory. A to wszystko w bardzo wygodny sposób.

Chcesz zaplanować post na Instagramie?

  1. Zaloguj się do Creator Studio.
  2. Kliknij Utwórz post -> AKTUALNOŚCI NA INSTAGRAMIE.
  3. W wyskakującym po prawej stronie okienku wpisz treść swojego posta.
  4. Wykadruj zdjęcie, dodaj hashtagi i oznacz marki lub osoby.
  5. Zaplanuj post klikając prawą strzałeczkę, obok przycisku OPUBLIKUJ.
  6. Wybierz datę i godzinę.

Pełną instrukcję, jak zaplanować post na Instagramie za pomocą Creator Studio (wraz z obrazkami), napisałam tutaj: JAK DODAĆ ZDJĘCIE NA INSTAGRAMA Z KOMPUTERA.

najlepsze-newslettery

Zapisz się do NEWSLETTERA!

Nasza relacja będzie bardzo prosta: Ty wpisujesz e-miala, a ja dostarczam Ci ciekawych kąsków marketingowych, inspiracje, świeże spojrzenie i parę dobrych newsów. Będzie kreatywnie, rzeczowo, ale też i zaskakująco! Co miesiąc dorzucam Ci mały prezent dopasowany do Twoich #potrzeb.

Hashtag #dlaciebie od razu nabiera jeszcze lepszego znaczenia 😉 Widzimy się już niebawem!

Udostępnij

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn

O mnie

Pr w torebce
Cześć! Nazywam się Olga, jestem specjalistą ds. marketingu i influencerem własnego życia 🙂 Cieszę się, że jesteś na mojej stronie, na której piszę o mojej pracy, dzielę się wiedzą, technikami i narzędziami, które pomagają w codziennych zadania marketingowca, właścicieli biznesów oraz tych, którzy aktywnie działają w Social Mediach.

Kup e-book

Co znajdziesz w poradniku?

✅ 5 skutecznych strategii na zwiększenie zasięgu na Instagramie (organicznie)
✅ 5 przykładów wykorzystania wyżej wymienionych strategii na przykładzie różnych biznesów
✅ 16 wskazówek ogólnych, aby prężniej rozwijać swoje konto
✅ 5 odrębnych instrukcji do szybkiego, samodzielnego wdrożenia
✅ 18 stron praktycznej wiedzy

Opinie

Poprzedni
Następny

Instagram

Torebka kreatywnych i skutecznych narzędzi

Nasza relacja będzie bardzo prosta: Ty wpisujesz e-maila, a ja dostarczam Ci ciekawych kąsków marketingowych, inspiracje, świeże spojrzenie i parę dobrych newsów. Będzie kreatywnie, rzeczowo, ale też i zaskakująco! Co miesiąc dorzucam Ci mały prezent dopasowany do Twoich #potrzeb.

Hashtag #dlaciebie od razu nabiera jeszcze lepszego znaczenia 😉

Widzimy się już niebawem!

instagram-swipe-up