fbpx

Jak przywrócić zarchiwizowane zdjęcia na Instagramie?

Czy pamiętasz jak kiedyś wyglądał Instagram? Polaroidowe, brązowe logo? Niebiesko-szare akcenty, ostre krawędzie, zaledwie kilka funkcji i kolorowe filtry? Aplikacja obchodziła w czerwcu swoje 10 urodziny, a od jej początku zmieniło się niemalże wszystko. Nie chcę dziś poruszać historii samego Instagrama, a raczej sięgnąć do naszego osobistego archiwum. Czy wiesz, że wszystkie Twoje zarchiwizowane zdjęcia na Insta nadal istnieją i w łatwy sposób możesz do nich wrócić. W kilku prostych krokach pokaże Ci jak przywrócić zarchiwizowane zdjęcia na Instagramie i powspominać, co kiedyś było dla Ciebie warte udostępnienia.

Jak przywrócić zarchiwizowane zdjęcia na Instagramie?

Przez ostatnie 10 lat zmienił się nie tylko Instagram, jego trendy i nowości, ale też my. Jeśli założyłaś konto na początku istnienia aplikacji to albo na swoim profilu masz setki zdjęć, które pamiętają jeszcze popularne wtedy filtry Amaro, Sutro czy Toaster, albo… zrobiłaś już niejedną selekcję. Nowa funkcja „Archiwum” na Instagramie weszła w życie w drugiej połowie 2017 roku. Do tamtego czasu, jeśli chciałaś pozbyć się zdjęcia z Insta musiałaś je po prostu usunąć. Ja przed każdym takim czyszczeniem, starałam się zapisywać gdzieś te stare zdjęcia na pamiątkę, ale i tak większość z nich zniknęła w odmętach albumów do których więcej nie wracałam. I tutaj wkracza nasz nowy bohater Archiwum!

UWAGA! Zarchiwizowane na Instagramie lepsze od… usuniętego!

LEPIEJ NIE USUWAĆ ZDJĘĆ, A JEDYNIE JE ARCHIWIZOWAĆ. Na Instagramie każde usunięcie zdjęcia może negatywnie wpłynąć na Twój algorytm. Dzisiaj zaleca się, aby zdjęcia archiwizować. W każdym momencie będziesz mogła je przywrócić nie wpływając istotnie na algorytm aplikacji.

Zarchiwizowane zdjęcia na Insta dają nam nowe możliwości uporania się z ogromem już nieaktualnych postów. To taki trochę Instagramowy czyściec, do którego trafią w sumie już brzydkie, ale jednak napełnione emocjami lub wspominkami fotografie. Wiadomo, zdjęcia po byłych idą w kosz nieodwracalnie, ale przykładowo na jednym wyszłaś tak dobrze, że warto je zachować. A może przechodzisz pewną fazę w swoim życiu, zmieniasz swój wygląd i wygląd Twojego Insta. Jakbyś jednak zmieniła zdanie to zarchiwizowane na Instagramie wspomnienia wciąż na Ciebie czekają.

Zostaje więc jedno pytanie, jak to zrobić? Jak przywrócić zarchiwizowane na Instagramie?

  1. Otwórz aplikację Instagram. Staraj się nie przeglądać głównej strony, skup się…
  2. …Pół godziny później, przypomnij sobie po co wchodziłaś na Insta.
  3. Kliknij swój profil. U samej góry, po prawej stronie Twojej nazwy, znajduje się ikonka z 3 linii. Po kliknięciu, otworzy się menu. Drugie na liście to: „Archiwizuj”.

zarchiwizowane_na_Instagramie

zarchiwizowane_na_Instagramie

  1. Nasz superbohater Archiwum oferuje Ci wgląd zarówno do Twoich wszystkich udostępnionych relacji oraz do zarchiwizowanych postów.
  2. Wybierz interesujący Cię post, kliknij w jego menu na górze po prawej stronie (tym razem 3 kropeczki) oraz wybierz opcję „Pokaż w profilu”.

zarchiwizowane_na_Instagramie

I gotowe! Teraz wiesz przywrócić zarchiwizowane zdjęcia na Instagramie. Nie było to takie trudne, prawda?

Pamiętaj, że przywrócony post będzie wyświetlany zgodnie z linią czasową, to oznacza, że nie pojawi się w aktualnościach ani na samej górze Twojego profilu!

Udoskonalenia i nowe funkcje, które oferuje nam aplikacja Instagram, mniej lub bardziej pomagają nam w utrzymaniu porządku i przejrzystości naszych profili. W tym wypadku, jest to pomocne, nie tylko by podejrzeć co kiedyś jadłam i jak wyglądałam, ale także by inspirować się swoim progresem.

Wiemy już, jak przywrócić zarchiwizowane zdjęcia na Instagramie. Teraz szybka instrukcja, w jaki sposób możemy je zarchiwizować, tak, aby uniknąć opcji usunięcia zdjęcia z feedu.

  1. Wchodzisz w niechciane zdjęcie.
  2. Klikasz w trzy kropeczki po prawej stronie.
  3. Z menu wybierasz ZARCHWIZIWZUJ.

zarchiwizowane_na_Instagramie

Sekcja ZARCHIWIZOWANE NA INSTAGRAMIE pozwoli Ci ponadto schować nieudane zdjęcia (zły kadr) lub po prostu uporządkować profil.


najlepsze-newslettery

Zapisz się do NEWSLETTERA!

Nasza relacja będzie bardzo prosta: Ty wpisujesz e-miala, a ja dostarczam Ci ciekawych kąsków marketingowych, inspiracje, świeże spojrzenie i parę dobrych newsów. Będzie kreatywnie, rzeczowo, ale też i zaskakująco! Co miesiąc dorzucam Ci mały prezent dopasowany do Twoich #potrzeb.

Hashtag #dlaciebie od razu nabiera jeszcze lepszego znaczenia 😉 Widzimy się już niebawem!

Udostępnij

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn

2 Responses

  1. Weszłam dziś w archiwum żeby powspominać .. mam IG od ponad 5 lat więc jest co a raczej było do tej pory oglądałam relacje od 1 dodanej w 2015 a dziś ostatnia dostępna od września 2019 czy to możliwe ? Co może być tego przyczyną ? Ratunku tyle wspomnień Będę wdzięczna za każdą wskazówkę ❤️ Marta

Comments are closed.

O mnie

Pr w torebce
Cześć! Nazywam się Olga, jestem specjalistą ds. marketingu i influencerem własnego życia 🙂 Cieszę się, że jesteś na mojej stronie, na której piszę o mojej pracy, dzielę się wiedzą, technikami i narzędziami, które pomagają w codziennych zadania marketingowca, właścicieli biznesów oraz tych, którzy aktywnie działają w Social Mediach.

Kup e-book

Co znajdziesz w poradniku?

✅ 5 skutecznych strategii na zwiększenie zasięgu na Instagramie (organicznie)
✅ 5 przykładów wykorzystania wyżej wymienionych strategii na przykładzie różnych biznesów
✅ 16 wskazówek ogólnych, aby prężniej rozwijać swoje konto
✅ 5 odrębnych instrukcji do szybkiego, samodzielnego wdrożenia
✅ 18 stron praktycznej wiedzy

Opinie

Poprzedni
Następny

Instagram

Torebka kreatywnych i skutecznych narzędzi

Nasza relacja będzie bardzo prosta: Ty wpisujesz e-maila, a ja dostarczam Ci ciekawych kąsków marketingowych, inspiracje, świeże spojrzenie i parę dobrych newsów. Będzie kreatywnie, rzeczowo, ale też i zaskakująco! Co miesiąc dorzucam Ci mały prezent dopasowany do Twoich #potrzeb.

Hashtag #dlaciebie od razu nabiera jeszcze lepszego znaczenia 😉

Widzimy się już niebawem!

instagram-swipe-up